Zato je transparentnost reč koja je jako važna u procesu vantelesne oplodnje. Ona označava uvid pacijenta u svaki detalj procedure i njegovu aktivnu ulogu u procesu vantelesne oplodnje.
– Da bi pacijent imao poverenja u ovu proceduru mora stalno biti u kontaktu sa osobljem klinike, ginekolozima, ali i embriolozima. Od samog ulaska u proceduru pa do vraćanja embriona u matericu, pacijent mora imati apsolutni uvid u svaki detalj. Kako ide stimulacija, koliko ima ćelija, kakvog su kavaliteta, kakva je situacija sa spermatozoidima, koliko se napravilo embriona, kakav im je kvalitet, koliko će biti vraćeno – kaže ginekolog Mima Fazlagić.
Samo potpuna transparentnosti i potpuna informisanost pacijenta doprinosi stvaranju poverenja, a samim tim i boljim rezultatima, jer i psihološki status pacijenkinje ima veliku ulogu u uspešnosti ovog procesa.
Embryolab je prvi centar u Grčkoj koji je uveo sistem praćenja Matcher u sve faze VTO gde se svaki detalj beleži i par se obaveštava detaljno o medicinskim dijagnozama i predloženim terapijama. Poverenje svakog para predstavlja neprikosnovenog saveznika na svakom našem koraku. Striktno poštujemo privatnost objašnjavajući što je moguće jasnije vremenski okvir, laboratorijske i kliničke izveštaje i odgovarajuće metode kako bi dobili zahtevani rezultat u svim fazama terapije.
Pročitaj još:
Kako se stvaraju embrioni? Ovako izgleda laboratorija u kojoj se odvija najvažniji deo procesa VTO
Pitali ste ginekologa: Koliko dugo se čekaju nalazi iz laboratorije?
Uspešno ste se prijavili
Bila sam na vantelesnu oplodnju i imala sam 4 dobra embriona od kojih mi je iskorišćen samo jedan. Niko mi nije rekao šta je sa ostala zdrava tri? Da li sam imala pravo da znam šta se dešava?