Reč Origami potiče iz japanskog jezika i nastala je od reči ori (saviti) i kami (papir). Mogu li savijanje papira ili praksa origamija da budu od koristi našem zdravlju? Da, nauka je dokazala da tehnika origamija i te kako može da ima benefite po naše zdravlje.
Origami je put koji vežbanju pruža i mentalni i fizički podsticaj. Origami pomaže da razvijemo koordinaciju ruku-očiju, fine motoričke sposobnosti i mentalnu koncentraciju. Upotreba ruku direktno stimuliše područja mozga. Origami se koristi u raznim terapijskim sredinama, uključujući art-terapiju i kod rehabilitacije moždanog udara i povreda.
Savijanje papira izaziva nas na kognitivnom nivou dok sledimo uputstva, učimo nove veštine i aktivnosti. Fizički naše ruke postaju aktivne. Impulsi se šalju u mozak aktivirajući i levu i desnu hemisferu mozga. Taktilna, motorička i vizuelna područja mozga aktiviraju se i stavljaju u upotrebu. Pamćenje, neverbalno razmišljanje, pažnja, 3D razumevanje i mašta podstiču i mozak istraživanjem origamija.
U našem video prilogu naučite kako se prave određeni oblici:
Pročitaj još:
Napravite papirne figure i ukrase od kojih zastaje dah! Upoznajte se sa tehnikom „kvilinga“
Ona zna koji je najbolji deo svake zabave, zato rado pravi pinjate za proslave!
Kreativno i unikatno: Naučite kako da išarate keramičku šolju
Uspešno ste se prijavili