Studija se temelji na slučajevima koji su zabeleženi među četiri milona ljudi u Danskoj. Kako se navodi, osobe koje su se oporavile od kovida-19 stvorile su imuni odgovor na šest ili više meseci. Posle šest meseci studija nije pronašla slučajeve reinfekcije. Ali, primećeno je da se kovid-19 ponovo pojavio kod građana koji imaju 65 ili više godina.
U starijoj starosnoj grupi zaštita od ponavljanja infekcije iznosi 47% verovatnoće u odnosu na mlađu populaciju koja je u 80% slučajeva zaštićena od reinfekcije, piše u istraživanju.
Autor studije doktor Stin Etelberg navodi da je važno da se mere zaštite i dalje drže na visokom nivou bez obzira što je osoba preležala kovid-19.
Reči Stina Etelberga su došle u trenutku kada je njegov kolega Ričard Beser, bivši direktor Centra za kontrolu i prevenciju zaraznih bolesti rekao za „CNN“ da se trenutno vodi trka za vakcinaciju, ali da istovremeno se čelnici zemalja bore sa umorom građana od restrikcija.
„Veliki broj gradonačelnika (doktor misli na Baltimor i Čikago) uklanjaju mere koje nas zapravo štite“, rekao je Beser.
Pročitaj još:
Vođenje ljubavi i korona: Da li postoji poza u seksu koja je zabranjena tokom epidemije?
Neki od simptoma prolećne alergije i koronavirusa mogu da budu slični, obratite pažnju na OVE stvari
Uspešno ste se prijavili
Sve u svemu treba se cuvati i posle vakcinacije i revakcinacije.Kako se cuvam od korone od pocetka,cuvacu se i dalje.Jacam svoj imunitet pijuci vitamine,reishi kapsule,caj od djumbira i po jedan brazilski orah dnevno.Napolju maska i distanca i izbegavanje kontakta cak i sa najblizima.Sve kontakte obavaljam telefonom.,jer moslim da je situacija ozbiljnija nego prosle godine u ovo vreme.