Pre svega treba da razmislite zašto se učiteljica tako ponaša.
Možda insistira na nekim stvarima koje vašem detetu teško padaju jer zna da može više da postigne ako se potrudi ili jednostavno ima pristup koji mu smeta.
Ukoliko vam dete kaže da se određeni profesor okomio na njega, veoma je bitno pre svega da razgovarate sa određenim profesorom ili učiteljicom i samo osmotrite situaciju.

Foto: Profimedia
Vi najbolje poznajete svoje dete i tu je veoma bitno da budete iskreni prema sebi. Da li vas je dete pre slagalo kako bi na taj način izbeglo obaveze? Da li se taj scenario dešava često? Ukoliko je odgovor potvrdan postoji šansa da je mržnja učiteljica samo opravdanje za nedovoljno dobre rezultate ili manjak pažnje na času.
– Ukoliko do ovakve situacije dođe svaki roditelj može i treba da se obrati školskom psihologu. Loš početak odnosa sa učiteljicom može da poremeti kasnije odnose deteta sa autoritetom ili izazove strah u daljem školovanju. Bitno je da se dete u školi oseća sigurno i samouvereno jer to gradi i dalje stavove u životu- kaže školski psiholog Vanja Pavićević.
Sa druge strane, ukoliko vaše dete pre nije pokazivalo ovakav način izbegavanja obaveza, onda treba odmah da proverite šta se u stvari dešava u odnosu sa učiteljicom.
Moguće je da komentarima nipodaštava njegovo znanje, favorizuje drugu decu ili ponekada podigne ton. Sve ovo može vrlo da zasmeta vašem detetu i njegovom senzibilitetu.
– Dakle, ukoliko vam se dete požali na ovako nešto, pitajte u čemu je problem. Neka vam izloži svoje emocije, osećanja i razloge zašto smatra da ga nastavnica ili profesor ne vole. Ukoliko osetite da je dete uzmemireno onda što pre krenite na razgovor u školu- savetuje Vanja.
Pročitaj još:
Dete vam noću mokri u krevet? Ne krivite ga već mu pomozite!
Roditelji, na OVAJ način pripremite dete da ostane samo kod kuće!
Uspešno ste se prijavili