Procedura za veštačku oplodnu same žene je slična, kao kod parova jedino se ovde pojavljuje donor. Davaoci polnih ćelija su mahom anonimni, mada u pojedinim klinikama možete da pogledate i neke fotografije pojedinaca koji su želeli da pokažu svoj identitet. Žena može sama da bira njegove karakterne osobine, fizički izgled i godine. Kada napiše spisak želja, iz klinike će dobiti predloge onih donora koji najviše odgovaraju njenom opisu.
Procedura i pravila o doniranju podrazumevaju da jedan donor može da ostavi polnu ćeliju samo u jednoj banci, a o tome preciznu evidinciju vodi Uprava za biomedicinu koja će imati šifrirane podatke o donorima.
Ukoliko imate neko pitanje za ginekologa Mimu Fazlagić, pišite nam u komentarima, a doktorka će vam lično odgovoriti!
U Srbiji parovi suočeni sa sterilitetom ili nekim drugim reproduktivnim problemom sve češće odlaze u Grčku, Češku, Makedoniju.. kako bi tamo uradili vantelesnu oplodnju uz pomoć doniranih polnih ćelija.
Kada se odabere donor, žena prolazi kroz vantelesnu oplodnju gotovo identično kao i da kada ima partnera. Koja je procedura za ovaj poduhvat saznajte OVDE.
Ukoliko ste same, a želite da rodite dete i bez partnera, možda jedna od najboljih klinika za to jeste Embryolab koja se nalazi u Solunu, Grčka. Stručan tim će se potruditi da ne osećate ni trunku neprijatnosti, imaćete ljude koji će pričati na vaš jezik… Opremljenost laboratorije je jedan od prvih uslova da VTO uspe, a Embryiolab ima najsavremeniju.
Pročitaj još:
Pitanje koje muči mnoge žene: Zašto ne uspe svaka vantelesna oplodnja
Reagujte na vreme: Najčešći razlozi zbog kojih se žene odlučuju za vantelesnu oplodnju!
Uspešno ste se prijavili