Svaki sledeći put pre nego što koštice bacite u kantu za đubre razmislite dva puta o tome, možda je bolje da ih iskoristite da stvorite svoje drvo limuna.

Foto: Profimedia
Iako limun počinje da cveta kao vrlo mala biljka, plodove će da počne da donosi tek posle nekoliko godina. Potrebno je svega sedam, osam dana da se pojave prvi izdanci iz koštica i ako vam se pojavi previše izdanaka pažljivo ih presadite u drugu posudu da im ne bude tesno. Nakon tri do pet meseci, kada sadnice porastu treba odabrati među njima najjače i najlepše i presadite ih u pojedinačne saksije većeg prečnika. Sastav zemljišta ne dirajte, neka ostane isti.
Uz dobru i adekvatnu negu od jedne koštice može da nastane lepa i raskošna sobna biljka.

Foto: Profimedia
Svi vi koji odlučite da gajite limun trebalo bi da znate da on voli da se tušira. Tokom toplijih dana i leti treba da ga zalivate i dajete dohranu za citruse, kao i da ga iznesete na vazduh. Tako, ko ima baštu može da ga zajedno sa saksijom ukopa na sunčano mesto.
Kada dođe zima, on voli svetle i sveže prostorije, naravno da nema nikakvog kontakta sa mrazom. U tom hladnijem periodu ga zalivajte umereno tek da se zemlja skroz ne sasuši. Ako deo lišća otpadne, ne brinite, to je normalno. U proleće ga odrežite i za vrlo kratko vreme izrašće nove grančice koje će da obrazuju lepu žbunastu biljku.
Dodatne savete o uzgajanju limuna u kućnim uslovima pogledajte u našem video prilogu.
Srećno!
Pročitaj još:
On “pritrčava” u pomoć za kolena i laktove: Limun u sužbi lepote!
Napravile smo sok od limuna BEZ KUVANJA, ovo morate da probate i vi!
Eliksir zdravlja: Izborite se sa virusima i prehladama uz pomoć ovog prirodnog napitka!
Uspešno ste se prijavili