Stalno čujemo kako igrice nosu dobre za decu i tome slične priče. Istina je da stručnjaci upozoravaju da ne treba provoditi mnogo vremena za kompjuterom, ali da li ste znali da ukoliko vaše dete ima talenat za igice, to jednog dana može da mu bude zanimanje?
Iako je to čime se gejmeri bave sasvim čudno i donekle neprihvatljivo za nekoga ko ima radno vreme i kancelariju, to ne znači da oni nemaju ozbiljno zanimanje ili bar hobi.

Foto: Profimedia
Gejmeri svoje noći uglavnom provode igrajući igrice, a na osnovu vremena koje provode u virtualnom svetu dele se na četiri kategorije: one koji u proseku provode više od 6 sati dnevno igrajući, pa od 4 do 6 sati dnevno, onda od 2 do 4 sata dnevno, i oni koji igraju manje od 2 sata dnevno. Naravno, retki su oni koji imaju pravi talenat da bi im ovo postala profesija, ali šta ako je vaše dete među njima?
Koja je razlika između običnog igrača i gejmera?
Pre svega, gejmeri su apsolutno posvećeni svetu igrica, dok je to običnim igračima nešto čime se bave u slobodno vreme.
Ipak, postoji pet stvari koje morate da znate ukoliko planirate da se možda upusite u svet gejmera.
Kompjuter, grafika, komponente..
Treba vam za početak dobra grafička kartica, procesor, dovoljno memorije, a ni solidan miš i monitor nisu na odmet.
Nove igrice koje stalno izlaze zahtevaju kvalitet i stalno održavanje vašeg kompjutera.
Brz internet

Foto: Profimedia
Osim što vam treba za preuzimanje igara i nadogradnji bez brzog interneta svaki pokušaj online igranja je nemoguća misija. Skoro sve se vrši preko interneta kada je svet gejmera u pitanju.
Odakle nabavljate igrice?
Steam je centralno mesto na kojem ćete kupovati i igrati igrice. To je program koji instalirate i napravite svoj account ( profil sa računom ).
Osim toga, Steam je zajednica od nekih sto miliona igrača, a s onima koji su vam najbliži odnedavno možete i deliti svoju kolekciju igara preko ove platforme.
Pratite Twitch
Twitch je najveća video platforma specijalizovana za prenos igara i e-sportova uživo, a mesečno okuplja oko 60 miliona posetilaca. Gejmeri ovde mogu da prenose svoju igru, gledaju tuđe i pritom vode konverzaciju na četu.
Naučite da pišete kao gejmer?
Leet koji je poznat kao i 1337 ili l33t je internetski sleng koristi različite kombinacije ASCII znakova kojima zamjenjuje latinična slova, i podrazumeva se da ga znate ukoliko ste deo „gejming“ zajednice.
Ukoliko ste ste vi ili vaše dete ljubitelj video igara, predstavljamo vam pravu poslasticu.

photo: profimedia
Bit TV je prva gejming orijentisana televizija na ovom prostoru sa emisijamazabavnog, ali i edukativnog karaktera koja gledaocima pruža najsvežije vesti iz gejming industrije i sveta esporta.
Glavna misija je popularizacija igara za širu publiku, ali i proizvodnja vrhunskog materijala za ozbiljne ljubitelje ove industrije. Kako je Bit TV prva televizija ovakvog karaktera u Srbiji, ali i šire, spremna je za prilagođavanje programske šeme i koncepcije zahtevima gledalaca.
Važno je istaći da su već dva velika League of Legends i Counter Strike: Global Offensive turnira pod organizacijom Bit televizije. Proteklih mesec dana održale su se kvalifikacije za koje se prijavilo preko pet stotina ekipa.
Ekipama ASUS ROG ELITE, Monitor.rs, x25 Marvo i RUR, u borbi za nagradni fond od 1.500 evra, suprotstaviće se 4 tima koja su se kroz četvoronedeljne kvalifikacije izborila za plasman u ligu.
Esport program biće obogaćen i CS:GO ligom, čiji nagradni fond iznosi 2.500 evra, a koja je počela 14. avgusta. Stoga, ukoliko sebe smatrate gejmerom ili ste verni fan video igara i esporta, pratite kanal 225 mts TV-a i postanite deo srpske gejming zajednice.
Pročitaj još:
Naukom do samopouzdanja: Ovde deca razvijaju kreativnost, talenat i logiku!
Uspešno ste se prijavili