Mirni Ljiljan (Spathiphyllum)

Foto: Profimedia
Ova česta kućna biljka je prirodni pročišćivač vazduha, a upija štetne hemikalije iz vazduha kao formaldehid, mikročestice buđi i ostale tipove alergena i ispušta pročišćeni kiseonik. Mirnog Ljiljana možete da držite u spavaćoj sobi jer mu ne treba mnogo svetla. Zalivajte ga jednom do dva puta nedeljno ako je blizu radijatora.

Foto: Profimedia
Često ćete pronaći lavandu kao dodatak deterdžentima ili raznim osveživačima vazduha, a za to postoji jednostavan razlog. Istraživanja su pokazala da ovaj lepi ljubičasti cvet ima umirujuće dejstvo. Cvet lavande (čak i osušeni) stavite u spavaću sobu i pripremite se na miran san. Idealno mesto za lavandu je na prozoru jer je njoj potrebno mnogo svetla.

Foto: Profimedia
Sanseverija je jedna od retkih kućnih biljki koje otpuštaju kiseonik i po danu i po noći. Idealna je za svaki dom jer je jako otporna, može da živi na svakom tipu svetla ili mraka, a potrebno ju je zalivati jednom na svake dve nedelje. Savršeno zar ne?
Gardenija (Gardenia jasminoides)

Foto: Profimedia
Gardenija je poznata po predivnom mirisu, ali ono što retko ko zna jeste da otpušta u vazduh i aromu koja deluje kao lagani sedativ. Umiruje i opušta. Da bi opstala u domu, Gardeniji je potrebno jako indirektno svetlo, temperatura između 16-24°C. Što se tiče zalivanja, potrebna joj je voda sobne temperature dok se površinski sloj zemlje ne navlaži, a povremeno treba i prskati listove, piše 24sata.hr
Ružičasti Jasmin

Foto: Profimedia
Nije samo ugodan oku, ružičasti Jasmin i otpušta puno kiseonika. Možete slobodno da ga stavite u spavaću sobu ili na kuhinjski sto. Saksija bi trebalo da se drži u blizini prozora jer mu treba svetla. Ne treba puno vode pa pazite da ga ne prelijete.
Uspešno ste se prijavili