Kako je izgledao porođaj odlučila je da pokaže mnogobrojnim pratiocima na društvenim mrežama.
– Dugo sam se pitala da li ću ikada podeliti ovaj video, s obzirom na to da je veoma ličan. Bilo je tako divno što smo se odmah nakon porođaja moja devojčica i ja zagrlile – napisala je glumica u opisu videa.
Ukoliko biste i vi volele da se porodite na ovaj način, ali da u tom trenutku sa vama bude doktor, samo jedna klinika pruža ovakvu mogućnost.
– U pitanju je hidromasažna kada i preporučuje se da pre porođaja trudnica u njoj bude neka dva sata. Topla voda relaksira pa će se trudnica opustiti i ravnomernije će disati. Žene koje odluče da se porode u kadi trebalo bi da znaju da se i tada obavlja isti monitoring kao i kod porođaja u bolničkoj sobi. Takođe se preporučuje da uz njih bude njima bliska osoba koja će ih dodatno opustiti i pružiti im podršku, tako će imati manje stresa, a ta osoba će im uliti poverenje i sigurnost – kaže Ivan Bojović, ginekolog.
Ipak, on smatra da je sam porođaj najbolje obaviti na krevetu.
– Dete iz vode ulazi u vodu i to nije ništa čudno. Ali koliko god je ta voda u kadi čista, ipak u nju ostaju delovi naše kože, perutanje ili mrtva koža… Dete koje se raša ima potrebu da naprav prvi udah, zato se zabaci glava da izađe tečnost i tada pluća počinju da se šire. Ako bi prvi udah napravilo u kadi, njegova pluća bi se napunila tom (ne)čistom vodom, što svakako i nije baš prirodna okolina za novorođenče – istakao je ginekolog.
Porođaj u kadi takođe nije potpuno bezbolan, ali će voda učiniti da se osećate lakšom. Voda opušta, i uz hidromasažu smanjuje doživljaj bola, a povećava efikasnost kontrakcija. Boravak u vodi razmekšava tkiva međice i time se smanjuje mogućnost povreda pri porođaju.
Pročitaj još:
Porođaj na putu do bolnice – prirodna stvar ili rizik za majku i bebu?
Buduće mame otkrijte šta je Rea i kako može da vam olakša trudnoću i porođaj
Napravite listu: Ovo bi trebalo da spakujete u torbu kada krenete na porođaj!
Uspešno ste se prijavili