Ukoliko bi toplomer pokazao cifru iznad 37 to bi bio znak da ne možete da uđete tako gde ste naumili jer vaš organizam pokazuje da se dešava nešto što nije uopbičajeno.
Da li to znači da niko ne sme da ima temperaturu neke druge entiologije? Koliko su beksontaktni toplomeri pouzdani? Na ova pitanja odgovore je dao doktor Predrag Kon na III web konferenciji pod nazivom „Tu smo“.
– Pozdanost tih toplomera je istražena i dobio je standardizaciju. Sada treba da budemo na oprezu kada je temperatura u pitanju. Svako ko ima i malo povišenu temperaturu treba da ide na testiranje kako bi se ispitalo zašto ima temperaturu. Pre svega, niko ne bi trebalo da toleriše i da zanemaruje činjenicu da ima temperaturu, makar ona bila 37.2. Svaka povišena temperatura traži da bude ispitana zašto je tu. Ukoliko čovek zna da često ima povišen temperaturu, što je vrlo retko, onda je to znak prisustva nečega bilo metabolički, bilo prisustva neke ozbiljnije bolesti. Nikada ne treba ignorisati temperaturu, a pogotovo ne u trenutku pandemije ovog virusa – objašnjava dr Kon.
Dakle, pre svega treba da se javite izabranom lekaru kako bi se utvrdilo zbog čega ste dobili temperaturu, a rezultati će pokazati da li je potrebno da se testirate na Covid-19 ili ne.
Pročitaj još:
Pitali smo imunologa da li deca treba da nose zaštitne maske, dobro zapamtite njegov odgovor!
Da li tokom zabrane izlazaka treba da uzimamo više vitamina D?
Uspešno ste se prijavili