To praktično znači da konstantno izlaganje stresu, anksioznosti i negativnom raspoloženju može da naškodi fizičkom zdravlju u velikoj meri.
Naučnici Državnog univerziteta u Pensilvaniji prikupili su podatke za studiju tako što su koristili upitnike u kojima su učesnici beležili svoja osećanja u određenom trenutku. Ove procene su se odvijale tokom dve nedelje i omogućile su timu da stvori sliku emocionalnog profila učesnika. Naučnici su, takođe procenili imuni odgovor volontera prikupljajući njihove uzorke krvi i tražeći markere upale.
Tim istraživača primetio je da su osobe koje su tokom dužeg perioda osećale negativna raspoloženja nekoliko puta dnevno, obično imale više nivoe biomarkera upale u krvi. Naučnici su takođe primetili da su uzorci krvi uzeti od učesnika ubrzo nakon što su doživeli negativnu emociju, kao što su tuga ili bes, imali više biomarkera upale u krvi.
– Uzbuđeni smo zbog ovih otkrića i nadamo se da će to podstaći dodatna istraživanja kako bi se razumela veza između emocija i upale, poručili su američki naučnici.
Njihovo otkriće promoviše nove psihosocijalne intervencije korisne za zdravlje, koje pomažu u prekidu ciklusa koji može dovesti do hronične upala, invalidnost i raznih drugih bolesti.
Pročitaj još:
Reagujte na vreme: Četiri znaka koja pokazuju da nam je opao imunitet
Koliko je dovoljno vitamina C? 10 namirnica koje mogu da obezbede dnevni unos za jačanje imuniteta!
Masturbacijom protiv prehlade: Verovale ili ne, samozadovoljavanje jača imunitet i sprečava grip!
Uspešno ste se prijavili