Kada su žene u pitanju najbolje je da se ova procedura uradi između 25. i 35. godine života kada je jajna ćelija najzdravija.
A šta se dešava sa genetskim materijalom bebe kada žena zatrudni vantelesnom oplodnjom, ali sa doniranom jajnom ćelijom?
– Činjenica je da je doniranje jajnih ćelija pomoglo mnogim ženama da dožive sreću trudnoće i majčinstva. U ovom slučaji koristiće se jajne ćelije donorke i spermatozoidi vašeg partnera. To znači da embrion neće imati vaš genetski materijal. Međutim, život unutar endometrijuma umnogome utiče na embrion. Istraživanja su pokazala da unutrašnjost materice određuje zdravstveno stanje čoveka čak i u odraslom dobu. Sa druge strane, dete će svakako imati segmente karaktera trudnice, jer se naša ličnost oblikuje tokom vaspitanja i odgajanja, što znači da nije genetski određena. Iz ovog razloga, smatramo da treba da obratite pažnju kod odabira centra za asistiranu humanu reprodukciju, da biste bili sigurni da je sprovedena neophodna genetska i psihološka kontrola donorke – kažu stručnjaci iz klinike Embryolab.
U klinici Embryolab program doniranja sledi stroge procedure odabira i kontrole. Pri odabiru donora u obzir se uzimaju kako fenotipske karakteristike primalaca, tako i krvne grupe. Ovo je jedna od retkih klinika u Evropi i jedina u Grčkoj u kojoj se primenjuje psihološko ocenjivanje putem psihometrijskog testa MMPI-2.
Pročitaj još:
Uradite ove analize: Zdravlje materice je bitno za uspešnu vantelesnu oplodnju
Miomi mogu da budu prepreka za začeće i razlog za pobačaje, rešite ih se na vreme!
Uspešno ste se prijavili