Embryolab je sofisticirana klinika za vantelesnu oplodnju sa osnovnim ciljem lečenja neplodnosti. Sa iskusnim naučnicima i najinovativnijom tehnologijom, moćan je saveznik u dobijanju potomstva. Kako su nam rekli zaposleni, u 90 odsto slučajeva imaju uspešan ishod u manje od 3 urađena embriotransfera. Tim koordinatora pacijentima pruža pristup i pažnju na njihovom jeziku, a da zaista vrede pokazali su i parovi iz 25 zemalja, koju su im ukazali poverenje.
Mi smo bili u Solunu i tamo razgovarali sa dve žene koje su odlučile da veštačkom oplodnjom dobiju dete.
– Moje iskustvo sa Embryolabom je zaista fenomenalno i to ne samo zato sto sam iz prvog pokušaja u 42. godini ostala u drugom stanju! Na prvom mestu bih istakla kontakt sa koordinatorom, jer je zaista u svakom trenutku na raspolaganju i rešava sve nedoumice oko samog postupka, procedure, stimulacije i na kraju boravka u Solunu i to sve na srpskom jeziku. Od samog početka dobila sam spisak svih potrebnih analiza, a nakon dobijenih rezultata dobila sam upute šta je potrebno korigovati, a zatim je usledila stimulacija osmišljena prema mojim rezultatima – priča Svetlana.
Druga jako vazna stvar, koju i ona naglašava, jeste transparentnost.
– Svidelo mi se što sam mogla sve da pitam kako bih saznala što vise o svojoj situaciji. U pretrazi interneta sam čak nailazila na radove u eminentnim medicinskim časopisima koji su potvrđivali ono što mi je doktor iz Embryolaba predložio za moju VTO. Posebno mi je bilo bitno što su to noviji radovi, iz poslednje 2-3 godine, dakle najnovija istraživanja. Dakle, prate se svetski trendovi i zaista se sve radi da dođe do uspešne trudnoće…Iskreno, kada sam razmišljala o inostranoj klinici, odabrala sam Solun i Embryolab na osnovu iskustva naših ljudi sa foruma i ličnih iskustava mojih prijatelja- kaže Svetlana i dodaje da, iako je interesovanje za kliniku veliko, nijednog trenutka nije osetila da je „kao na traci“.

Foto: Profimedia
– Bilo mi je bitno što je zakonski dozvoljena donacija sperme za žene bez partnera, što je bio moj slučaj. U Grčkoj su očigledno najdalje otišli, jer nijednog trenutka to što nemam partnera nije bio problem, čak mi je data mogućnost da se posavetujem sa njihovim psihologom u slučaju da imam nedoumice – otkriva Svetlana.
Nakon nje smo razgovarali i sa Jelenom, koja je imala dva neuspela pokušaja vantelesne oplodnje. Nije želela da odustane od deteta, a tražila je kliniku koja će joj dozvoliti da koristi doniranu jajnu ćeliju.
– Posle razgovora sa 6 klinika iz 5 različitih zemalja, odlučila sam se za Embryolab. O iskustvima na klinici sam najvise pročitala na stranim forumima jer kod nas nažalost nema mnogo podataka, ali zato jako puno pozitivnih komentara možete naći na britanskim forumima. Ključni momenat je bio kada su mi rekli, dobro, dajte da vidimo zašto vam prethodna dva puta nije uspelo. Tog momenta sam znala da ću raditi sa njima. Sve ostalo je išlo vrlo glatko, kontakt sa koordinatorom na srpskom jeziku, dogovor šta treba da uradim od analiza, prvi dolazak na kliniku. Taj prvi dolazak u Embryolab je takođe ostavio snažan utisak na mene, pored sunčanog i divnog Soluna, cela klinika je nekako ostavila isti takav utisak na mene. Pored koordinatorke koja je zaista sjajna i uvek tu za sve što vam padne na pamet da pitate, ostatak tima je izuzetno ljubazan i profesionalan. Još jedan plus bar što se mene tiče je što vas sve vreme prati jedan doktor i on radi transfer, što često nije slučaj na drugim mestima. U Solun smo išli ukupno dva puta. Prvi put smo potpisali neophodne papire, prošli ginekološki pregled i dogovorili se o daljim koracima. Naša druga poseta Solunu završila se embriotransferom. Danas sam u šestom mesecu trudnoće – rekla je Jelena.
Pročitaj još:
Uspešno ste se prijavili