Činjenično stanje jeste da je danas zbog naleta digitalizacije komunikacija dosta jednostavnija nego što je bila pre nekoliko godina, ali to svakako ne znači da konkurisanje za posao putem interneta shvatate olako.
Istina je da vas sad sve češće deli jedan klik do posla, ali i do totalnog fijaska. Taj jedan klik, uglavnom „sent“, može i da vam zapečati sudbinu ukoliko napravite neke od ovih grešaka.

Foto: Profimedia
Vodite računa i odvojite vreme da se lepo posvetite odabiru posla i slanju radne biografije, odnosno vašeg CV-a.
Mejl adresa
Ovo je izuzetno važno, tako da ćemo ponoviti još jednom. Napravite mejl adresu koja će vam služiti samo za poslovnu komunikaciju. Najbolje bi bilo da bude ime.prezime@… ili sa donjom crtom ili prezime pa ime, i tome slično. Zaboravite na to da poslodavcu pišete sa mejla iz doba osnovne škole, koji je u najmanju ruku neozbiljan i neprofesionalan.
Apliciranje nakon isteka roka
Ne radite ovo, već prihvatite da iz nekog razloga posao možda ipak nije za vas. Konkurisanjem nakon isteka roka pokazujete da ne poštujete vreme poslodavca i da ne poštujete rokove. Ne treba da ostavite prvi utisak tako loš.
Prazan mejl
Uvek imenujte mejl. Obratite se poslodavcima u naslovu mejla, ali i u telu mejla. Pristojno je i profesionalno, čak ne bi bilo loše da propratno pismo stavite u telo mejla.

Foto: Profimedia
Biografija u telu mejla
Ovo se ne radi. CV se šalje u prilogu i savetuje se u PDF formatu.
Slovne i gramatičke greške
Pre nego što pošaljete mejl, više puta ga pročitajte. Greške u kucanju odaju utisak da ste neprofesionalni, nepouzdani, nepismeni i neuredni.
Selidba
Ukoliko aplicirate za posao koji se ne nalazi u vašem gradu, važno je da naglasite da ste spremni da se preselite u željeni grad zbog posla. Time pokazujete interesovanje, posvećenost i dobru volju.
Pročitaj još:
Idete na razgovor za posao? Nemojte nikada postaviti ova pitanja
Ubedite poslodavca da ste vi idealan kandidat: Ovako se pravilno piše propratno pismo za posao!
Uspešno ste se prijavili