Onog trenutka kada dobijete ginekološki nalaz treba da znate da na njemu ne piše: „hitno otići kod matičara“. Opustite se.
Razgovarale smo sa nekoliko trudnica i stav mnogih nas je naveo na razmišljanje i da malo dublje istražimo temu venčanja u trudnoći. Iznenadilo nas je to što dosta trudnica misli da moraju da se venčaju čim saznaju za bebu. Neke čak podležu pritisku okoline i upuštaju se bezvoljno u čitavu organizaciju ceremonije, jer misle da to tako treba i da je strašno ako se dete rodi bez velike svadbe ili u vanbračnoj zajednici.

Foto: Profimedia
Takođe postoje parovi koji govore „da“ i spremaju svadbu zbog papirologije za dete. To je možda i najčešći komentar.
Papirologija možda jeste jednostavnija kada se dete rodi u bračnoj zajednici, ali to ne mora nužno da vas navede na pravljenje velikog veselja. A imajte na umu da su kod nas bračna i vanbračna zajednice izjednačene. Ukoliko želite da olakšate sebi i partneru dovoljno je da se samo potpišete kod matičara, da otac prizna dete i da ga upišete u matičnu knjigu rođenih.
Bez stresa i žurbe
Venčanje je intiman čin i treba da ga organizujete kada vi i vaš partner osetite potrebu i poželite, jer je ipak u pitanju jedan od najlepših dana u vašem životu. Ukoliko je to onda kada saznate da ste u blagoslovenom stanju, sjajno – duplo slavlje, ali ako nije, ništa strašno. Treba da znate, ništa se ne mora.
Sigurno ćete čuti mnogo puta rečenice tipa: „Trudna si, kad će svadba?“, „Trudna si, još se nisi udala?“, „Nije valjda da ćeš da rodiš vanbračno dete?“
Nek vas ne zanimaju priče „rekla-kazala“, već vodite svoj život onako kako vi mislite da treba. Ne podležite pritisku okoline.

Foto: Profimedia
Za sve vas koji želite da kažete „DA“ pred matičarem, bez velike pompe i buke evo korisnih informacija:
Potrebna dokumentacija:
– Važeće lične karte budućih supružnika
– Po potrebi i druga dokumenta i dokazi
– Dokaz o uplaćenoj republičkoj administrativnoj taksi (300 dinara)
– Dokaz o plaćenoj usluzi za izlazak službenog lica na teren radi zaključenja braka, ukoliko je tražena usluga ( 12.515 dinara)
Radno vreme gradskih opština je od 7:30 do 16 sati.
Najvažnije je da dok ste u drugom stanju radite stvari koje vas opuštaju i čine da se osećate lepo, a ne da se stresirate pogotovo oko stvari koje nameće masa. I sam ručak sa najbližima jeste lepo obeležen taj čin. Ne brinite.
Sedite, porazgovarajte sa partnerom i nađite idealno rešenje koje odgovara vama i vašoj situaciji, vodite se ličnim osećajem.
Srećno.
Pročitaj još:
Istraživali smo do detalja: Evo koliko košta prosečna svadba u Srbiji
Pitali smo muškrace: Da li se venčava iz ljubavi ili zato što je „došlo vreme“ za taj korak?
Bez OVOGA ne idite pred matičara: Dokumenta koja su potrebna i za crkveno i za opštinsko venčanje
Uspešno ste se prijavili