Ti dani postoje zato da nas podsete na značaj dobrog raspoloženja i sve blagodeti koje osmeh nosi u sebi.
Uradimo jednu vežbu odmah na početku. Probajte jednu stvar. Dok čitate ovaj tekst razvucite osmeh na lice. Hajde. Napravite to. Samo se nasmejte usnama.

Foto: Profimedia
Što osećate?
Ne znate, niste sigurni?
Sada ga sklonite, uozbiljite se. Osvestite svoje telo i um u ovim trenucima. Zar istog trenutka život ne postane nekako ozbiljan i „težaķ“? Sada opet razvucite osmeh. Dopustite toj krivoj liniji da ukrasi vaše lice. Zar se ne osećate kao da ste sebi dali injekciju sreće? E, taj osećaj treba da osvestite i zadržite. Koliko je neobičan taj običan osmeh?!
Imajte to na umu svaki sledeći put kada se uozbiljite.

Foto: Profimedia
Nauka o smehu naziva se gelotologija (gelos je grčka reč za smeh). Svetski dan smeha osmislio je 1998. indijski lekar Madan Katarija, osnivač joge smeha, jedinstvene tehnike vežbanja koja kombinuje grupni smeh i disanje.
Cilj Svetskog dana smeha je da podstakne ljude da se više smeju, jer će se osećati bolje. Smeh rasterećuje osobu stresa, smanjuje brige i depresiju, a samim tim tako jača imunite. Mnogi stručnjaci ističu kako se treba smejati svakoga dana. Smeh dovodi kiseonik u krvotok i podstiče lučenje endorfina, pa tako može promeniti hemiju mozga nabolje.

Foto: Profimedia
Nije džabe i poznati pesnik Džordž Gordon Bajron izjavio da treba da koristimo svaku priliku za smeh, jer je to najjeftini lek.
Dakle, šta čekate, smejte se, uvek se smejte, život tako lepše izgleda i kvalitetnije se živi.
Pročitaj još:
Tuga je prolazno stanje: Priuštite sebi mala zadovoljstva kako bi ovo osećanje kraće trajalo!
Zanimljive činjenice: Šta se dešava u našem organizmu i kako nam reaguje telo na hladnoću?
Najzanimljiviji čovek od grudvi: Da li znate odakle je prvi Sneško Belić i kako je nastao?
Uspešno ste se prijavili